Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 13 kwietnia 2021

Ładunek elektryczny

 

          Od wielu lat pragnę zrozumieć. Czym jest ładunek elektryczny? Nauka określa go jako pewną cechą materii. Takie określenie nie jest precyzyjne i nic nie mówi o jego istocie. Należy wziąć pod uwagę, że istnieją cząstki , które nie wykazują tej cechy. Wydaje mi się, że ta cecha materii jest wytworem, a nie istotą w samie w sobie. Ładunek elektryczny to cecha wytworzona. To produkt geometryczny układu energii, która stanowi o cząstce materialnej. Np. elektron ma taką budowę przestrzenną, że jej konstrukcja ujawnia cechę ładunku elektrycznego. Inni naukowcy mówią, że ładunek elektryczny (elementarny) jest stała fizyczną. Ciekawe jest, że ładunki elementarne + , czy - są sobie przeciwstawne, ale co do wielkości bezwzględnej takie same. Sugeruje to, że konstrukcja cząstek (elektronu, protonu) zachowują pewną symetrię. Różnią się tylko znakiem. Cząstki obojętne (neutron) mogą być układami wzajemnie znoszącymi ładunki przeciwne. Rozpad neutronu o tym wskazuje. W efekcie końcowym powstają dwie cząstki obdarzone ładunkami  proton (+), elektron (-) i uwolniona energia wiązania złożonej cząstki neutronu  (składająca się z dwóch kwarków dolnych i jednego górnego)  antyneutrin elektronowy.

 

               n (neutron) ->  p (roton) + e (elektron)  + antyneutrin elektronowy

 

Wiązania kwarków należą do oddziaływań silnych. Neutrony będące częścią jąder atomowych są zwykle stabilne. Neutrony swobodne (tzn. występujące poza jądrem)  rozpadają się po wpływem oddziaływań słabych. Można domniemywać, że ładunki są ukryte w przestrzeni neutronu i wzajemnie się neutralizują. Nauka nie sięga do struktur tak małych cząstek i nie ma wiedzy, jak kształtuje się cecha elektryczna. Gdyby nauka miała takie możliwości to obowiązujący dzisiaj obraz modelu standartowego przeszedł by rewolucyjną przemianę. Może można by odrzucić istniejące skomplikowane modele, które zamazują prawdziwy obraz rzeczywistości. Mam ufność, że budowa rzeczywistości jest prostsza, którą może ogarnąć  każdy przeciętny uczeń.

          Stwórca tchnął swoją moc w postaci energii i określił zasady jej funkcjonowania. Nie tworzył nowych niepotrzebnych bytów. Cała sztuka jest zawarta w działaniu, a nie w istnieniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz