Łączna liczba wyświetleń

piątek, 21 czerwca 2019

Szukanie prawdy


            Poszukiwanie prawdy kieruje nas do Egiptu. Obszar ten jest szczególnie badany przez świat naukowy. Badania te dostarczają ogromnego materiału poznawczego. Problem w tym, że nie ma ciągłości poznawczej. Występują jeszcze okresy które nadal pozostają dla nas tajemnicą.
            Wiemy, że przed państwową historią starożytnego Egiptu był okres zwany predynastyczny (poprzedzjący panowanie I dynastii, w którym wystepują kulturu Nagada I II i III), przy czym okres kultury Nagada III pokrywa się w znacznej części z panowaniem I dynastii), w którym rządzili ponoć bogowie (Ptah, Horus, Ozyrys i inni). Mówi się o prastarych dziejach sięgających 37 wieku przed Chrystusem. W Egipcie żyła wtedy tak zwana biała rasa (o wydłużonych czaszkach identyfikowana z mitologicznymi Szemsu Hor rządzącymi Egiptem). Była to rasa elitarna. Zwykłymi mieszkańcami była rasa negroidalna (wg licznych tekstom starożytnych Greków oraz badań fizyka Ch. Diopa). Okres ten kojarzony jest z kulturą i historią atlantycką.
            W czasach młodszych wspomina się o okresie wysokich technologii. To w tym czasie ok. 12 tys. lat temu, według niektórych badaczy, zaczęto budować piramidy. Badacze doszukują się w ich technologii tak zwanej telekinezy w praktyce, w dużej skali lub używania bardzo lekkiego gazu, który był wykorzystywany w przenoszeniu ogromnym bloków skalnych na znaczne odległości. Być może Egipcjanie pierwsi poznali sposoby przeciwstawiania się sile grawitacji.
          Bardzo ciekawym okresem były rządy faraona Echnatona (ok XIV wieku przed Chrystusem). Wprowadził on religię monoteistyczną. Być może idea jednego Boga przedostała się do Mezopotamii, w której rozkwitła religia judaistyczna.         
          Odkrycia zwojów w Qumran zakopanych ok. 40 roku przed Chrystusem w 1947 roku dostarczyły ogromnego materiału do poznania okoliczności rodzącego się chrześcijaństwa. Badania ciągle trwają. Miejsce to kojarzone jest w Esseńczykami, którzy wywodzili się z narodu żydowskiego. W jakiś sposób Jezus jest kojarzony z ich ideą. Jednak nie można łączyć ich Wielkiego Mistrza z Jezusem, bo Jezus spotykał się z trędowatymi i poborcami podatkowymi, co kłóci się z ideą Esseńczyków o czystości w wierze. Wiadomo, że do Esseńczyków należał Jan Chrzciciel. W zwojach doszukano się wielu fraz, które znajdują się w ewangeliach. W zwojach używano pojęcia "syna bożego", ale termin miał dla Esseńczyków inne znaczenie. Przez ten odkryty zwrot chrześcijanie torpedowali odkrycia w Qumran dostrzegając zagrożenie dla chrześcijaństwa.
           Dzisiejsza technika pozwala na sklejanie odłamków pisma komputerowo, nie niszcząc rozpadających się zwojów. Technika ta pozwala udostępnić materiał wielu ośrodkom badawczym. Badania prowadzone na szeroką skalę przybliżą nas do prawdy historycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz